Recenze hacky - Marjanka

Hacka ušetří spoustu slziček, jak těch dětských, tak i dospěláckých. Každý rodič, který zažil uspávací několikahodinový maraton, mě jistě pochopí. Hacka umožňuje kolébat děťátko způsobem, který je velice podobný tomu, co zažívalo v bříšku.

INSTALACE

Hacku používáme již 4 rokem a u druhého dítěte. Nejčastěji ji máme zavěšenou doma v ložnici nad postelí. Máme cihlový strop a v něm navrtané očko, do kterého zacvakneme karabinu. Do karabiny pak pružinu a na druhém konci pružiny je zase karabina s hackou. V letních měsících jsem hacku často věšela venku na větev stromu pomocí lana.

 

DSCF9466

materiál a bezpečnost

Hacka přesně odpovídala mým představám, byla pevná a precizně ušitá. Uzavírání je na druky, kdy se po zapnutí vytvoří z látky kapsa. Mám velmi aktivní, neposedné děti, které zjistili, že když párkrát kopnou tak druky rozepnou. Takže jsem z hlediska bezpečnosti pro horní pojišťovací tkaničku, na které udělám dva pevné uzly a děti je rozvázat nedokážou. Nakukování ven provozují moje děti běžně. Obzvlášť dcerka. Když se probudí je poměrně dlouho potichu a tak jí často „objevím“ v hacce klečící jak kouká ven. Kokosová matrace byla naprosto skvělá. Tak od roku věku mi dcerka nejraději spí na boku. Díky této matraci se mohla natočit tak, jak potřebovala a spokojeně spinkala. V hacce kterou jsme používali do teď je matrace měkká vlněná a dcerka pak byla už mrzutá, že se nemůže otočit a bylo po spaní. 

 

VÝHODY A NEVÝHODY

Pro mě jsou to samé výhody. Hacka mi umožňuje kvalitnější spaní. Nemusím vstávat a rozespalá jít k postýlce nebo kolébce, abych jí pohoupala. Díky tomu, že mám hacku zavěšenou přímo nad postelí, stačí natáhnout ruku, trošku pohoupat a dítě i já spíme dál.

 

POUŽÍVÁNÍ

Jsem zvyklá na menší a kratší hacku. Vzhledem k tomu, že testovaná hacka je větší, chtělo to trochu cvik, abych dala dcerku hned na poprvé do správné pozice, protože se dole u nohou tvoří takový jakoby „práh“ nebo „kapsa“. Což se ale hodilo, když se chtěl houpat starší syn. Pružina byla univerzální a pohodlná jak pro moje menší dítě (18 měsíců, 12 kg), tak pro starší (3,5 roku / 44 měsíce, 15 kg). S testovanou pružinou byla vzdálenost mezi hackou a posteli následující (strop 260 cm a postel ve výšce 45 cm):- při prázdné hacce bez dětí 60 cm- s mladší dcerkou 30 cm. Dcerku dávám do hacky běžně ve skoro spícím stavu po nakojení. To pak neprotestuje a klidně spinká. Aktuálně má docela silný kašel, kvůli kterému se budí každou chvilku. Kdyby spala v postýlce, tak by při prvním kašlání bylo po spánku. Díky houpání může zase rychle usnout a mít tak kvalitnější spánek. U dětí jsem, v miminkovské období, postýlku nepoužívala. Spali buď se mnou v posteli nebo v hacce. Domů jsem hacku pořídila, když bylo staršímu synovi 9 měsíců. Byl celkově hodně neklidné a vrtící se dítě, uspávání bylo naším každodenním trápením. Asi zhruba měsíc trvalo, než si na hacku zvykl. S dcerkou jsem hacku používala v podstatě od narození, takže neměla žádné zvykací období jako starší syn. Hacku používám jak během dne, tak i v noci. Přikrývání v hacce řeším malou fleecovou dekou. U malého miminka byla praktická rychlozavinovačka, která mi ležela připravená přímo v hacce uvnitř, takže jsem tam pak už jen dala miminko a rychle bez problému přikryla.

 


profilkovka_marjana

Marjanka

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení